ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Silikon budowlany – SOUDAL

chemia budowlana Silikon budowlany

Silikon budowlany firmy SOUDAL występuje w trzech rodzajach – neutralny, szklarski i uniwersalny. Każdy dostępny jest w co najmniej 3 kolorach oraz 300 ml tubach przeznaczonych do wyciskaczy.

Silikon budowlany – szczegółowy opis

Silikon neutralny

Silikon neutralny o bardzo dobrej przyczepności do kamienia, betonu, drewna, aluminium, szkła, ceramiki oraz tworzyw sztucznych tj. PCV, akryl,pleksi itp. Ważną cechą jest, iż nie powoduje ani korozji, ani nie przebarwia podłoża z którym ma styczność. Gdzie można zastosować silikon neutralny? Wykorzystujemy go w fugowaniu: przegród, zadaszeń z płyt poliakrylatowych i poliwęglanowych, ścianek działowych. Można także spoinować futryny okienne i drzwiowe, listew ościeżnicowych i wiele innych. Oczywiście silikon jest do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych – jest odporny na działanie czynników atmosferycznych tj. deszcz, mróz, ostre słońce. Dzięki temu idealnie pasuje do zastosowań na fasadach m.in. dlatego, że dostepny jest w pięciu kolorach: bezbarwny, biały, brązowy, czarny oraz szary.

Silikon szklarski

Silikon szklarski idealnie przylega do powierzchni porowatych i gładkich (nieporowatych) tj. szkła, ceramiki, powierzchni emaliowanych oraz z drewna, cegły. Po uzyskaniu pełnej twardości jest odporny na warunki atmosferyczne i trwałym kolorze (bezbarwny, biały i brązowy). Gdzie stosujemy silikon szklarski? Gdy wykonujemy doraźne prace szklarskie, np. spoina między szybą o ramą drewnianą (pomalowaną farbą olejną lub niemalowana), metalową niewrażliwą na korozję. Działa także jako uszczelnienie między szybą a innymi materiałami.

Silikon uniwersalny

Silikon uniwersalny o utwardzaniu kwaśnym i doskonałej przyczepności do każdego rodzaju podłoża, np. cegły, ceramiki sanitarnej, drewna, stali,szkła. Dostępny w kolorach bezbarwny, biały, szary, czarny, brązowy, beżowy. Dostępny jest w dwuch wersjach opakowania – oprócz tuby 300 ml, jest jeszcze tubka ręcznego wyciskania 60 gramowa. Gdzie użyć silikonu uniwersalnego? Elastyczne spoiny połączeniowe między materiałami budowlanymi a wykończeniowymi. Fugowanie płytek, uszczelnianie odporne na warunki atmosferyczne, doraźnie prace szklarskie i warsztatowe.

5/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz