ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Technika montażu – kołki rozporowe, szybki montaż i kotwy: metalowe, do styropianu i płyt g/k

technika-montażu

technika montażu

Kołki do płyt gipsowo-kartonowych

Płyty gipsowo-kartonowe to już podstawa właściwie każdej budowy i remontu. Jak wiadomo konstrukcje mają to do siebie, że posiadają pustą przestrzeń między płytą a ścianą (grubość stelaża). Tu z pomocą przychodzą kołki, które albo wkręcają się już w płytę g/k dzięki szerokiemu gwintowi. Drugim rodzajem są kołki, które podczas dokręcania, w pustej przestrzeni tworzą załamanie i zablokowanie kołka dzięki rozpłaszczonej powierzchni./

Kotwy do styropianu

Docieplony budynek? To już nie problem, dzięki tym kotwom bez problemu wwiercimy się w styropian i zamontujemy to co potrzebne – oczywiście o odpowiedniej masie.

Kołki rozporowe

Jedna z najstarszych technik montażowych. Kołek z tworzywa sztucznego, wkładamy do uprzednio wywierconego otworu. Wkręcany wkręt, który rozpycha i klinuje kołek przez co zapobiega jego wypadaniu i ściśle przylega do muru dając niesamowitą wytrzymałość.

Kołki szybkiego montażu

Jedna z najszybszych technik montażowych. Kołek wkładamy do uprzednio utworzonego otworu, ale zamiast wkręta jest specyficznie żłobiony trzpień, który jednym uderzeniem wbijamy, a ten już rozpycha kołek, blokując go w murze.

Kotwy montażowe

Jedna z najmocniejszych technik montażowych. Trzpień wykonany jest z metalu oraz zakończony rozporowym „stożkiem”. Śruba przyciąga go do siebie rozpychając metal i blokując go w murze na długie lata.

5/5 - (2 votes)