ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Jakie są rodzaje farb?

jakie są rodzaje farb

Istnieje wiele rodzajów farb do wnętrz, w tym:

  1. Farby lateksowe – są to farby na bazie wody, które są łatwe w użyciu, szybko schną i są łatwe do czyszczenia. Są one dostępne w różnych poziomach połysku, od matowych do błyszczących.
  2. Farby akrylowe – są to farby na bazie żywic akrylowych, które są trwałe i odporne na ścieranie. Są one również łatwe w użyciu i schną szybko.
  3. Farby olejne – są to farby na bazie oleju, które są trudniejsze w użyciu i schną wolniej niż farby lateksowe i akrylowe. Jednak są one bardziej odporne na zmywanie i dają głębsze kolory.
  4. Farby emulsyjne – są to farby na bazie wody, które zawierają małą ilość oleju. Są one łatwe w użyciu i schną szybko, ale nie są tak trwałe jak farby olejne.
  5. Farby wapienne – są to farby na bazie wody, które zawierają wapno. Są one stosowane głównie do malowania sufitów i ścian wewnętrznych i nadają im matowe wykończenie.
  6. Farby kredowe – są to farby na bazie wody, które zawierają kredę i dają matowe wykończenie. Są one popularne w stylu shabby chic i vintage.
  7. Farby metaliczne – są to farby, które zawierają drobinki metalu, takie jak srebro, złoto lub miedź, które dodają efektu blasku i połysku na ścianach lub meblach.
  8. Farby magnetyczne – są to farby, które zawierają drobinki metalu i umożliwiają przyczepianie magnesów do ściany.
  9. Farby fluorescencyjne – są to farby, które świecą w ciemności. Są one popularne w pomieszczeniach, w których chcemy uzyskać efekt dyskotekowy.
  10. Farby ochronne – są to farby, które są stosowane do ochrony powierzchni przed działaniem wilgoci, pleśni, rdzy lub promieniowania UV.
5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz