ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Kleje montażowe wzmocnione włóknem T-REX

Klej montażowy T-REX

Klej montażowy to jeden z asortymentu chemii budowlanej, którą chyba każdy chociaż raz w swoim życiu używał. Niektórzy używają go razem z kołkami rozporowymi lub innymi elementami złącznymi tak by jeszcze bardziej wzmocnić konstrukcję. Inni używają go jak sama nazwa wskazuje – do montażu, bez użycia gwoździ, wkrętów itp. W tym artykule przedstawimy ich mocniejszą wersję Soudal T-Rex , które są wzmacniane włóknem

Rodzaje

T-REX super mocny

Klej na bazie dyspersji akrylowej wzmocniony włóknem, o bardzo mocnej sile spojenia początkowego – nawet 350 kilogramów na 1 metr kwadratowy. Nie zawiera rozpuszczalników, przez co nie emituje nieprzyjemnych zapachów. Można go stosować wewnątrz jak i na zewnątrz. Aby spełnić warunki wytrzymałościowe – przynajmniej jedna z powierzchni powinna być porowata i chłonna. Idealnie też wypełnia ubytki, więc podłoże nie musi być równe. Wskazany tam, gdzie nie można klejonego materiału unieruchomić lub podeprzeć na dłuższy czas klejenia.

T-REX błyskawiczny

Kauczukowy klej montażowy wzmocniony włóknami syntetycznymi o podwyższonej do 125 kg/m² sile spojenia. Oprócz podwyższonej siły, jest jeszcze błyskawiczne działanie, które w krótkim czasie osiąga maksymalną siłę klejenia.Idealny do szybkiego i wytrzymałego mocowania elementów dekoracyjnych w każdym położeniu i do każdej powierzchni (gładkiej i porowatej). Wymagane jednostronne aplikowanie.

T-REX natychmiastowy chwyt

Elastyczny klej montażowy na bazie polimerów hybrydowych SMX, który został wzmocniony włóknami. CO go wyróżnia? Spojenie początkowe rzędu 400 kg/m² dające bardzo szybkie i mocne wiązanie, a także wysoka odporność. Można go stosować wewnętrznie i zewnętrznie (jest wodoodporny i wodoszczelny). Może być stosowany na wszelkiego rodzaju podłożach (porowate, gładkie, wilgotne). Jest bezwonny i bezpieczny dla elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych, ponieważ nie zawiera rozpuszczalników, silikonów oraz izocyjanianów. Jeśli zachodzi taka potrzeba – spoina daje się pomalować. Praktycznie nadaje się do każdego rodzaju pracy i klejenia.

T-REX bezbarwny

Klej montażowy na bazie dyspersji akrylowej,wzmocniony włóknami syntetycznymi. Po wyschnięciu jest bezbarwny, przez co idealnie maskuje łączenia elementów o różnych fakturach.Absolutnie neutralny chemicznie, nie zawiera rozpuszczalników i jest bezwonny. Wysoka siła spojenia początkowego.

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz