O różnorodności w budowie i zastosowaniu wkrętów tej niemieckiej firmy można by mówić wiele, a nawet pisać felietony. Przede wszystkim nowa technologia jest wytwarzana „z głową” i dostosowana do potrzeb rynku. Swoim doświadczeniem i znajomością typowych problemów monterskich jest o krok przed konkurencją, zapewniając solidność i długotrwałość na lata.
Do łączenia płyt MDF
Specjalnie uformowany szpic CUT daje precyzyjność wiercenia. Jak już się przyzwyczailiśmy w ich konstrukcjach występuje falisty gwint, przyspieszający pracę i poprawiający skuteczność. Jego budowa sprawia, że skręcane płyty nie wybrzuszają się, ani nie pękają na krawędziach. Są idealnie połączone. Geometria wkręta pozwala nam zapomnieć o nawiercaniu dziur przed wkręcaniem. Wąska główka idealnie maskuje się zagłębiając w drewno.
Do drewnianych podsufitek i podług
SPAX prostą konstrukcją wkrętu umocnił nie tylko łączenia, ale wyeliminował skrzypienie i uciążliwy hałas pracujących desek. Producent zastosował tutaj poza gwintem wkręcającym, krótki gwint dociągający zaraz przed główką. Dzięki czemu stabilniej łączy ze sobą drewniane płyty z konstrukcją. Gniazdo T-Star pozwala pewnie trzymać wkrętak i idealnie rozłożyć siły obrotowe i dociskające.
Do podług z litego drewna
Na pierwszy rzut oka niewiele się różni od zwykłego wkrętu tej firmy, a jednak to co go wyodrębnia spośród reszty to, mniejsza niż zwykle główka wkręta. Specjalne wgłębienia na jej spodzie frezują drewno i delikatnie „chowają” głowę w drewnie tworząc jednolita płaską powierzchnię. Czego nie dostrzeżemy – to skład i właściwości rozciągliwe materiału, który idealnie dopasowuje się do połączenia drewna i naprężeń z nim związanych.