ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Jak efektywnie robić zakupy? 🛒

Stal_mat

Jak najlepiej kupować śruby i wkręty? Jak efektywnie robić zakupy? Pytanie, które większość ludzi wyśmieje, bo przecież to banał, to oczywiste, każdy robi zakupy od wielu lat. Można powiedzieć, że od młodości więc wszyscy wiemy wszystko. No i prawda, ale przecież Stal-Mat to sklep ze specjalistycznym asortymentem, który niezauważalnie otacza nas z każdej strony. Wszędzie znajdziemy śruby, wkręty i inne elementy złączne, rożne podkładki, wsporniki itp. Każda z tych rzeczy ma swój określony rozmiar, typ, normę… Więc co zrobić by zakupy były łatwe i przyjemne?

Jak należy się przygotować do zakupów?

Należy pamiętać o jednym, zawsze każdy pracownik Stal-Mat Państwu pomoże, doradzi, dobierze najlepsze rozwiązanie do… no własnie, do problemu z którym się Państwo u nas zjawicie. Co zrobić by ułatwić sobie zakupy? Przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wiecie czego potrzebujecie? Jeśli nie wiecie jak np. coś naprawić, zamontować lub wymienić warto się z nami skontaktować – przyjść, zadzwonić lub napisać. Nasze ponad dwudziestoletnie doświadczenie w tej branży pozwoli nam na doradzenie najlepszego rozwiązania, np. czasem zamiast kołka rozporowego, lepiej jest użyć kotwy, która będzie mocniejsza, a może kotwy chemicznej,która nie rozpiera muru, a po całej dobie jest praktycznie nie do wyrwania. Zawsze służymy pomocą, musimy być na bieżąco z dostępną technologią, więc potrafimy doradzić najlepsze, najbardziej optymalne rozwiązanie dostępne na rynku. Ok, a co jeśli wiesz czego chcesz i szukasz konkretnego asortymentu?

Jeśli jesteś w stanie dostarczyć nam starą, zużytą, zepsutą część, np. złamaną śrubę albo śrubę/wkręt z wyrobionym gniazdem – zrób to. To najlepszy sposób, wtedy możemy dobrać odpowiedni asortyment z naszej oferty. To jest najłatwiejszy i najszybszy sposób. Pracownik Stal-mat bez problemu zmierzy wszelkie potrzebne parametry. Czyli długość, średnice, rodzaj gwintu (metryczny lub calowy, jego skok oraz kształt), rodzaj łba i gniazda. Na miejscu mamy wszelkie potrzebne narzędzia by określić te parametry. Pragniemy zauważyć, że mierzenie „na oko” „wydaje mi się, że powinna być ok” skutkuje częstym powrotem do nas i nerwicą. 🙂 5 milimetrów różnicy, które większość ludzi nie jest w stanie zauważyć czasami może spowodować, że za długa śruba nie zmieści się w gnieździe, a za krótka nie złapie dobrze gwintu i będzie trzymała tylko pozornie, co może doprowadzić do wypadku i tragedii.

Nie mogę wziąć ze sobą wzornika, jak mam zmierzyć śrubę?

Jeśli nie mamy takich narzędzi jak suwmiarka, możemy zmierzyć długość i średnice zwykłą linijką. Nie będzie do super precyzyjne, ale na pewno o wiele lepsze niż „na oko”. Nasi pracownicy domyślą się, że jeśli usłyszą, że śruba ma 26 mm długości, to chodzi o standardową długość 25 mm, a będzie o wiele szybciej i łatwiej coś dopasować. Ważne jest, aby zapamiętać także rodzaj „główki”. Jeśli śruba wystaje – raczej będzie to łeb walcowy, jeśli się „chowa w materiale” prawdopodobnie ma łeb stożkowy. Każdy pomiar jest lepszy niż jego brak. Ułatwia i przyspiesza naszą pracę, a Państwu daje satysfakcję z idealnie dobranego rozwiązani, a także oszczędza czas i pieniądze, bo nie trzeba kupować kilku rodzajów śrub, bo „któraś będzie dobra”. Mamy nadzieję, że trochę rozjaśniliśmy Państwu jak efektywnie robić zakupy

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz