ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Jak przygotować się do sezonu?

przygotować się do sezonu

Gdyby dzisiaj był 1 kwietnia – można by rzec, że pytanie to prima aprilis, bo co firma Stal-Mat do sezonowości w ogrodzie, domu, działce, wakacjach itp. A tak naprawdę mamy bardzo wiele. Zima ma swoje ostatnie podrygi, za miesiąc majówka, praktycznie został miesiąc by zrobić przegląd w domu, na działce, campingu, balkonie, tarasie i w każdym innym miejscu. Dlatego warto zrobić przegląd po zimie, wszędzie tam gdzie warunki atmosferyczne miały jakikolwiek wpływ.

Od czego zacząć wiosenny przegląd?

Zaczynamy od oględzin, jaki jest stan materiałów najbardziej podatnych czyli drewnianych przedmiotów oraz betonu. Drewno może być namoknięte lub rozwarstwione, wypłowiałe. Nieocynkowane gwoździe mogły zardzewieć, tworząc niezbyt estetyczne rudawe zacieki. Źle zabezpieczone drewno mogło zapleśnieć itp. Używając odpowiednich narzędzi , można wyciągnąć stare gwoździe i wbić nowe lub zamienić na wkręty. Jeśli drewniana powierzchnia była pomalowana farbą olejną, być może wystarczy ją przemyć. Jeśli trzeba odnowić powierzchnie zalecamy środki, które usuną skutecznie pleśń i inne grzyby. Naturalne drewno, można przygotować do sezonu poprzez impregnację. Metalowe elementy, takie jak balustrady, kwietniki itp. trzeba obejrzeć czy nie mają wykwitów z rdzy. Możemy oczyścić je metalową szczotką. Jeśli nie mamy na to czasu i chęci możemy użyć specjalistycznych farb na rdzę, dostępnych w naszej ofercie firmy Bato. Ściany. No właśnie, co zrobić ze ścianami? Opcji jest kilka. Jeśli mróz rozsadził tynki i ubytki są duże warto pokusić się o suchą zaprawę do rozrobienia albo gotową zaprawę. Tą ostatnią możemy otworzyć wiaderko i bez brudzenia oraz martwienia o proporcje składników przystąpić do działania. Na wąskie szczeliny, rysy i pęknięcia dobrym rozwiązaniem jest masa uzupełniająca w tubie SOUDAL, którą możemy nakładać za pomocą wyciskacza.

Czas na zmianę?

Konserwacja i renowacja to jedno, a może iść dalej i zmienić kolor? 😎 Zapraszamy do naszej mieszalni farb, gdzie możemy wykonać dla Państwa wysokiej jakości farbę o każdej barwie jaką sobie Państwo zażyczycie. Dodatkowo będzie ona w dobrej cenie. Zapraszamy do Stal-Mat, jeśli mają Państwo jakieś dylematy lub problemy z renowacją, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy najlepsze albo najbardziej optymalne rozwiązanie. Zapraszamy!

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz