ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Szczotki rotacyjne – czyli profesjonalne i szybkie oczyszczanie powierzchni

szczotki obrotowe

Szczotkowanie jest obróbką mechaniczną powierzchni niemetalowych i metalowych. Ze względu na rodzaj
ruchu wyróżnia się szczotkowanie wirujące oraz w ruchu posuwisto-zwrotnym. To działanie ma bardzo szerokie spektrum, począwszy od oczyszczania powierzchni do wytwarzania powierzchni o różnych właściwościach i przeznaczeniu.

Do czego możemy używać szczotek rotacyjnych?

Przede wszystkim do usuwania zanieczyszczeń z powierzchni różnego typu. Usuwania wszelkiego rodzaju powłok, np. galwanicznych i lakierniczych. Usuwania wierzchniej warstwy (pochodzenia rodzimego), np. rdzy. Wytwarzania powierzchni o odpowiedniej strukturze i cechach fizyko-mechanicznych. Z technicznej strony obróbka szczotkowaniem stosowana jest jako poprzedzająca proces: nakładania powłok ochronnych czy własnościach elektro-mechanicznych, proces łączenia, np. lutowanie i spawanie oraz proces wykończeniowy usuwający niepożądane skutki poprzedniego procesu, np. zadziory.

W stałej sprzedaży posiadamy szczotki polskiej firmy „SZCZOTPOL”

Konstrukcja szczotek daje szerokie możliwości ich zastosowania. Zarówno na rodzaj materiału jak i jego kształt oraz twardość materiału. Nadają się do pracy ciągłej w procesie produkcyjnym i oraz dla domowych i warsztatowych majsterkowiczów. Trwałość szczotki zależna jest od siły nacisku i prędkości obrotowej. Unikaj zbytniego nacisku na obrabianą powierzchnię. Konstrukcja ich jest mocna i bezpieczna, testowana poddawane próbie siły odśrodkowej już u producenta szczotek.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz