ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Wkrętach hartowanych do betonu

wkręt hartowany do betonu

Z technicznego punktu widzenia trwałe i rzetelnie wykonane mocowania są jednym z najważniejszych elementów każdej konstrukcji. Obecnie wykonawcy mają do swojej dyspozycji wiele ciekawych i praktycznych rozwiązań, które znacząco ułatwiają realizowane prace. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych są hartowane wkręty do betonu. Co konkretnie warto wiedzieć o tych bardzo istotnych elementach?

Wkręty hartowane do betonu – czym się charakteryzuje?

Wkręty hartowane do betonu są niczym innym niż rodzajem zamocowań ramowych. Na tle alternatywnych wyrobów wyróżniają się przede wszystkim bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz na długotrwały wpływ obciążeń statycznych i dynamicznych. Mocowania takie mają też uniwersalne zastosowanie, ponieważ z powodzeniem można je wykorzystać nie tylko do betonu, ale też wykonując łączenie w kamieniu, pustaku czy cegle. Przy ich pomocy da się również zamontować ramy okienne, drzwi czy łaty drewniane, które mają zostać przytwierdzone na stałe do konkretnego rodzaju podłoża. Wkręty hartowane do betonu produkowane są z wysokogatunkowej stali, która ze względu na swoje właściwości nie jest podatna na działanie czynników zewnętrznych takich jak m.in. wilgoć.

Jakie są największe zalety wkrętów hartowanych do betonu?

Warto podkreślić fakt, że gwinty wkrętów hartowanych są specjalnie ząbkowane. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ich montaż – nawet w tak twardym materiale jak beton – nie powinien sprawić większych trudności. Charakterystyczna budowa wkrętów ramowych powoduje też, że ściśle przylegają one do ścianek wykonanego otworu i zabezpieczają je przed wysunięciem. Ma to oczywiście korzystny wpływ na takie czynniki jak stabilność, trwałość oraz wytrzymałość konstrukcji.

Wystaw ocenę post!

Dodaj komentarz