ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Jakie wkręty wykorzystać podczas montażu blach dachowych?

jakie wkręty wykorzystać podczas montażu blach dachowych

Blachy dachowe to nowoczesne i lekkie pokrycie, które cieszy się dużą popularnością ze strony inwestorów planujących budowę domu jednorodzinnego. Aby spełniły one swoją funkcję, muszą zostać zamocowane do łat w sposób bardzo trwały. W tym celu zdecydowanie najlepiej sprawdzają się specjalistyczne wkręty farmerskie. Z jakimi informacjami na ich temat warto się zatem zapoznać?

Wkręty farmerskie – czym się  charakteryzują

Ważną zaletą wkrętów farmerskich jest to, że mają one bardzo uniwersalne zastosowanie. W zależności od indywidualnych potrzeb można wykorzystać je zarówno do konstrukcji stalowych, jak i drewnianych. Choć występują one w różnych rozmiarach, to standardowy wkręt ma długość około 3,5 cm, co sprawia, że pewnie przytrzymuje on blachę, zabezpieczając ją jednocześnie przed silnymi porywami wiatru. Co równie istotne – wkręty farmerskie jako jedne z niewielu wyposażone są w podkładkę wykonaną z wysokiej jakości gumy EPDM. Chroni ona miejsce przewiercenia przed dostępem wody i dalszym jej przeciekaniem do wnętrza budynku. Warto wspomnieć również o tym, że wykorzystanie wkrętów farmerskich do przykręcania blach to pewne i sprawdzone już rozwiązanie technologiczne, które zdążyło już udowodnić swoją wysoką wartość użytkową.

Wkręty farmerskie do wszystkich rodzajów pokryć blaszanych

Ze względu na dużą popularność oraz na ogromne zapotrzebowanie – wkręty farmerskie dostępne są w wielu wariantach, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Chodzi tutaj przede wszystkim o długość, grubość, a także rodzaj wiertła. Producenci zadbali też o to, aby opisywane wkręty występowały w zróżnicowanej kolorystyce. Dzięki temu można idealnie dostosować je do barwy pokrycia dachowego. Miejsca przykręcenia stają się niemal niewidoczne, co korzystnie wpływa na ogólną estetykę. Wkręty farmerskie nadają się do przykręcania nie tylko klasycznych blach arkuszowych, ale także modułowych, blach trapezowych, paneli na rąbek oraz obróbek blacharskich.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz