ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Proste jak budowa BIT’a…

BIT - grafiki porbane ze strony wiha.com

Po czym poznać profesjonalistę? Po tym, że swoją pracę wykona perfekcyjnie w najmniejszej liczbie niezbędnych kroków. Albert Einstein powiedział kiedyś: „wszystko należy robić tak prosto, jak to możliwe – lecz nie prościej”. W swoim długoletnim doświadczeniu, w oparciu o miliardy wyprodukowanych i sprzedanych sztuk asortymentu, WIHA zaprezentowała swoją nową koncepcję „3 kolorowych bitów” -na czym ona polega?

Pokaż mi śrubę, a powiem Ci jaki bit…

Dokładnie tak. Wiha wysłuchała swoich Klientów na całym świecie i stworzyła nową koncepcję, która ułatwi wszystkim życie. Ile razy zastanawialiście się czy wziąć bit srebrny, czy ten hartowany, czy może pozłacany, czy ten miękki który zaraz może się stępić lub zaokrąglić, czy wytrzyma moc wkrętarki, czy będzie pasował do udarowej, czy wystarczy mi jeden czy może kupić więcej. Teraz jest to dziecinnie proste. Wiha postawiła na 3 bity koloru Czerwonego, Żółtego i Niebieskiego – które nadają się do najcięższych prac – tylko na podstawie kształtu wkręta/śruby.

Bit niebieski – T

Bit T
Bit T

Każdy z nas rozpozna czy między krawędzią łba śruby lub wkręta, a jego trzpieniem (gwintem) jest kąt prosty 90° czy może rozwarty powyżej 90°. Na tym polega cała „trudność doboru” bita. Jeśli mamy śruby z kątem prostym, które w zdecydowanej większości używane są do do połączeń metalowych. Czyli twardych i mało plastycznych, wymagających odpowiedniej siły i wytrwałości materiału. Do takich materiałów producent przeznaczył odpowiednią konstrukcję bita. Daje ona najbardziej optymalny rozkład sił, które pozwolą szybciej i pewniej przykręcić śrubę. Nie skraca przy tym „życia” ani bita, ani łba śruby przez zniszczenie gniazda.

Bit żółty – Y

Bit Y
Bit Y

Przeznaczony do elementów złącznych z łbem wpuszczanym. Te przeważnie służą do mocowania elementów w drewnie, dlatego też mają inną budowę. Można skojarzyć, że literka Y tworzy ten sam kąt łba co śruba, a z angielskiego jest to Yellow – czyli żółty.

Bit czerwony – T oraz Y

Bit TY
Bit TY

I tu już mamy uproszczanie – dla wszystkich. Idealnie wyważony do wszelkiego typu połączeń, tak by móc zoptymalizować naszą pracę. Zalecane przede wszystkim dla domowych majsterkowiczów, gdzie jeden bit może rozwiązać wszelkie problemy. Nie wiesz jaka jest różnica między bitem PH a PZ? Zajrzyj tutaj.

Dlaczego warto wybrać BIT firmy WIHA?

Nowa konstrukcja i skład chemiczny znacznie przewyższają wytrzymałościowo standardowe bity tej firmy. Daje nam to spore oszczędności: finansowe i czasowe w trakcie budowy czy remontu. Jedne z niewielu bitów, których nie przeraża praca ani narzędziem ręcznym, ani wkrętarką zwykłą, a nawet udarową. Oprócz różnych kolorów, producent ułatwił nam jeszcze pracę w ciemności. Pokryte są substancją świecącą pod wpływem UV – czyli przy tym świetle ładnie świecą, a przy zwykłym są bardzo dobrze widoczne z odbitego światła.

5/5 - (1 vote)

2 thoughts on “Proste jak budowa BIT’a…”

Dodaj komentarz