ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Co wyróżnia narzędzia WIHA?

wkrętaki certyfikat

Jak większość obecnych na świecie gigantów, także Wiha zaczynała jako mała, rodzinna firemka zajmująca się głównie elementami złącznymi. 75 lat rozwoju, badań technologicznych, produkcji nowszego, lepszego sprzętu dla profesjonalistów i amatorów, pozwoliły im dotrzeć do miejsca, gdzie stali się jedną z najlepszych marek firm narzędziowych w Euroepie, Azji i Ameryce Północnej.

Medyczna kontrola jakości AGR

Oprócz wewnętrznych kontroli jakościowych, są także te przeprowadzane przez firmy zewnętrzne, wystawiające certyfikaty. Jako pierwsza firma na świecie, została wyróżniona zdobyciem certyfikatu AGR za szczypce Inomic oraz koncepcję ergonomicznej rękojeści wkrętaków. Zdobycie tego wyróżnienia, pozwoliło firmie wybić się na rynku z rekomendacją instytutów medycznych, chwalących produkt nie tylko za zdrowe ułożenie chwytu, ale także bezpieczne powodujące mniejsze zmęczenie i chroni przed nadwyrężeniem nadgarstka, bólem pleców, stawów łokciowych itp.

Kontrola zgodna z IEC 60900 i ISO 9001:2015

Wszystkie narzędzia serii VDE (izolowane) są testowane przy prądzie zmiennym o napięciu ok 10 000 V. Dzięki temu mamy pewność, że narzędzia są bezpieczne dla Monterów pracujących do 1 kV. Skoro wytrzyma 10x więcej, bez problemu uzyskała tytuł bezpiecznych narzędzie do 1000-1500 Voltów. Oprócz tego testowane są w kategoriach: udarowych – rękojeści muszą wytrzymać zmrożenie do -25,C i energiczne uderzania – nie pękają i nie łamią się. Kontrola przyczepności czyli nagrzanie do 70.C przez 168 godzin, a następnie oddziaływanie z siłą 500 N na powłokę izolacyjną. Wytrzymałość na nacisk – warunki: napięcie 5000 V, siła 20 N, temperatura 70’C – pod czas tych prób nie może dojść do przebicia – w przeciwnym wypadku, narzędzie jest odrzucane. Próba ognia – po 10 sekundach przyłożonego bardzo dużego strumienia ognia – rękojeść nie może się palić ani topić.

Inne cechy produktów

Właściwy moment dokręcania, nie niszczy materiału, a co za tym idzie – redukuje koszty, nie narażając nas na poprawki i wymiany. Ergonomia rękojeści, pomaga pewnie chwytać narzędzia, przez co są bezpieczniejsze i mniej męczące po kilku godzinach pracy. Szeroki wybór asortymentu pozwala też dopasować się idealnie do wymagań i zleconych prac. Szczególnie gdy ułatwiają to tak jak w przypadku bitów (czytaj więcej). Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie w „kąciku marki WIA”, precyzyjnie dobierzecie Państwo narzędzia, którego potrzebujecie. Jeśli czegoś nie będzie na stanie,, zamówimy lub doradzimy, które narzędzie z ich oferty sprawdzi się lepiej.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz