ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Klucze nastawne

klucz-nastawny-hydraulika

Klucze nastawne

Klucze nastawne do rur typu S

Klucz wykonany ze stali chromowo-wandowej. Ząbkowane szczęki, zmniejszają efekt ślizgania się na owalnych przedmiotach tj. rury czy zawory hydrauliczne. Jest to klucz, który firma Schmith przeznaczyła dla profesjonalnych serwisów hydraulicznych. Ma on wzmocnioną wytrzymałość i polecany jest do ciężkiej pracy pod obciążeniem.

Klucze nastawne do rur 45°

Różnią się od poprzednika tylko głowicą. Typ S po zamknięciu szczęk tworzy coś przypominającego kształt litery S i taką też powierzchnią „chwyta” rury itp. Klucz nastawny do rur 45° zamyka się pod kątem połowy kąta prostego i szczęki praktycznie przylegają do siebie.

Klucze nastawne stillson

Zupełnie inna budowa od poprzedników, powyższe klucze działają na zasadzie nożyc/szczypiec. Stillson to klucz lekko przypominający klucze szwedzkiego typu, pierwsza cześć głowicy jest nieruchoma i zespolona z uchwytem/ ramionami klucza. Druga natomiast jest regulowana za pomocą specjalnego pokrętła ślimakowo-ząbkowego, które wysuwa 2 część szczęki zwiększając jej rozstaw. Co to daje? Większe możliwości otwarcia szczęki, a co za tym idzie, odkręcania np. większych elementów zachowując tym samym siłę uchwytu.

Szczypce nastawne do rur

Są najprostszym narzędziem, ale też najbardziej kompaktowym rozwiązaniem. Nie ma regulacji poprzez kręcenie regulatorami, tylko poprzez przesuniecie szczęk rozchylając ramiona. Przesuwając je po szynie, zmieniamy odległość między górną, a dolną szczęką, zwiększając lub zmniejszając średnicę owalnych przedmiotów np. rur i zaworów. Są proste i wygodne w użytkowaniu.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz