ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Jakie wyróżniamy klucze płaskie?

klucze-płasko-oczkowe

Kluczy płaskich jest kilka rodzajów. Z pozoru by się mogło wydawać, jest to obojętne jaki klucz kupimy by odkręcić śrubę czy nakrętkę. Niby tak, ale skoro firmy z wieloletnim stażem stale udoskonalają techniki, by ułatwić nam pracę i życie, to dlaczego z nich nie korzystać?

Klucze płasko-oczkowe firmy Schmith

Klucz płasko-oczkowy

Klucze musza być wykonane ze specjalnego stopu stali, który jest odporny na naprężenia statyczne i kinetyczne. Wszystkie rękojeści są specjalistycznie profilowane, aby były bezpieczne dla pracujących a także komfortowe, pozwalające na operowanie nim przez całe dzień pracy. Oczkowa końcówka ma otwór o kształcie 12 kąta, dzięki czemu optymalnie rozkłada siły odkręcania/dokręcania. Odporny na odkształcenia i korozję, dzięki czemu posłuży w Twoim warsztacie lub domu przez długie lata.

Klucze płasko-oczkowe antypoślizgowe

Klucze o specjalnym przeznaczeniu ze względu na budowę lub pokrycie uchwytu. Może on mieć karbowaną budowę rączki, lub powłokę antypoślizgową. Przeznaczone są dla mechaników, hydraulików i wszędzie tam gdzie potrzebny jest mocny stabilny chwyt, a miejsca są narażone na zabrudzenia m.in. tj. olej, smar. Dodatkowo odchylona płaszczyzna robocza, ułatwia pracę i jej komfort, zapewniając lepsze „podejście” do elementów.

Płasko-oczkowe z grzechotką

Klucze które w miejsce oczka mają wbudowany mechanizm grzechotki z 72 zębami. Co daje grzechotka? Nie musimy odkręcać/przykręcać elementów złącznych wykonując pełne obroty albo przekładać klucza gdy skończy się miejsce manewru. Krótkimi ruchami, na małej powierzchni możemy bez zdejmowania klucza odkręcić śrubę lub nakrętkę. Wystarczy przełączyć „dźwignię” lub przełożyć klucz (zależnie od wersji) aby swobodnie w danym momencie dokręcić lub odkręcić element mocujący. W ofercie firmy Schmit, są także części oczkowe łamane / przegubowe, dzięki czemu możemy bezproblemowo dojść do ciężko dostępnych miejsc.

Klucze dwustronnie płaskie

Chyba najbardziej znany wszystkim rodzaj klucza, który gdzieś każdemu wpadł do ręki. Przydany w pracach mechanicznych jak i domowym majsterkowaniu, przy śrubach z łbem sześciokątny lub nakrętkach. Często spotykane w kompletach lub popularnym trio 10, 13 i 17. Ergonomiczne wykonany uchwyt sprawia, że klucze pewnie leżą w dłoni i poprawiają bezpieczeństwo pracy.

Klucze oczkowe

Klucze oczkowe odgięte

Klucze zakończone z dwóch stron oczkiem 12-kątnym, ale także odgiętym i wysuniętym co pozwala łatwiej zamieści klucz na elemencie złącznym i manewrowanie kluczem. Stosuję się je głownie w miejscach trudno dostępnych o małej możliwości manewru.

Klucze oczkowe otwarte

Przeznaczone są głownie do warsztatów i przemysłu. Idealnie sprawują się do przewodów jak i całych układów hamulcowych i hydraulicznych. Spisują się w przewodach paliwowych oraz instalacjach gazowych i chłodniczych. Ich budowa jest bardzo prosta – w sześciokątnych oczkach nie ma jednaj ścianki, dzięki czemu łatwo przełożymy klucz przez każdy rodzaj przewodów.

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz