ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Czy dachówka betonowa jest atrakcyjną alternatywą dla ceramiki?

Czy dachówka betonowa jest atrakcyjną alternatywą dla ceramiki?

Rosnąca popularność dachówek betonowych wynika przede wszystkim z przyczyn ekonomicznych. Są to produkty średnio o 30-35% tańsze od swoich ceramicznych odpowiedników, co dla zdecydowanej większości inwestorów ma niebagatelne znaczenie. Atrakcyjna cena to bez wątpienia ogromna zaleta. Jednakże, czy chodzi jedynie o konieczne do poniesienia koszty? Okazuje się, że nie.

Nowoczesne dachówki cementowe

Nowoczesne dachówki cementowe wytwarza się z bardzo wytrzymałych mieszanek betonowych klasy B50. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że są one odporne zarówno na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i długotrwałe oddziaływanie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Wbrew powszechnie spotykanej opinii – waga dachówek tego typu wcale nie jest większa niż w przypadku ceramiki, a ciężar obu materiałów na 1 m2 wynosi od 45 do 55 kg – w zależności od wybranego modelu. Nie trzeba zatem martwić się o to, że wybierając dachówki betonowe, należy dodatkowo zadbać o zakup droższej więźby o większych przekrojach.

Wielu klientów ceni sobie także estetyczne walory wyrobów cementowych, acz warto w tym miejscu podkreślić, że pod tym względem ustępują one nieco dachówkom ceramicznym, które na każdym dachu prezentują się wręcz zjawiskowo. Fakt ten nie powinien być jednak rozpatrywany w kategoriach znaczącego problemu. Współcześnie produkty z betonu dostępne są w wielu ciekawych wariantach – zarówno nowoczesnych, jak i tych klasycznych. Dachówki cementowe mogą być zatem traktowane jako alternatywa dla ceramiki, acz warto pamiętać o tym, że nie jest to propozycja całkowicie pozbawiona wad.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz