ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Jakie okno wybrać do łazienki na poddaszu domu jednorodzinnego?

zlacza-ciesielskie2

Klienci, którzy planują zakup nowoczesnych okien dachowych, z pewnością nie mogą narzekać na brak ciekawych opcji. Warto jednak wiedzieć, że podczas poszukiwań produktu przeznaczonego do montażu w pomieszczeniach o stale lub okresowo podniesionej wilgotności takich jak łazienki oraz pralnie, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, mowa o materiale, z jakiego zostały wykonane ościeżnice oraz skrzydła. Naturalne drewno sosnowe, z którego produkuje się standardowe okna, nie spełni w tym przypadku swojej funkcji.

Chodzi oczywiście o to, że materiał ten wskutek długotrwałego oddziaływania pary wodnej z czasem straci swoje właściwości użytkowe. Drewno zacznie się rozwarstwiać i puchnąć. Pogorszeniu ulegnie jego również estetyka, a to spowoduje, że wygląd całego pomieszczenia będzie znacząco odstawał od pierwotnych założeń. Co zatem mają do dyspozycji inwestorzy? Z pewnością warto zwrócić swoją uwagę na okna aluminiowo-tworzywowe. Są one bardzo trwałe i przystępne cenowo. Klienci cenią sobie również fakt, że stolarka PCV jest łatwiejsza w czyszczeniu oraz w należytej konserwacji. Jest to propozycja, która doskonale wpisze się w oczekiwania zdecydowanej większości odbiorców.

Najbardziej wymagający klienci mogą zdecydować się na zakup okien drewniano-poliuretanowych. To najnowocześniejsze z dostępnych na runku rozwiązań. Jego wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że specjalistom z branży udało się idealnie połączyć właściwości termoizolacyjne naturalnego drewna z wytrzymałością tworzyw sztucznych. Niestety – wszystkie wymienione tutaj zalety sprawiają, że okna tego typu są o około 30-35% droższe od swoich standardowych odpowiedników. Jednakże większe wydatki można potraktować w kategoriach pewnej inwestycji, która zwróci się znacznie szybciej, niż mogłoby się wydawać. Okna drewniano-poliuretanowe dostępne są w ofertach największych producentów stolarki otworowej przeznaczonej na poddasza użytkowe.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz