ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Tynk silikonowy na elewacji domu – jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Tynk silikonowy na elewacji domu – jakie są największe zalety tego rozwiązania

Jaki tynk na elewację domu jednorodzinnego wybrać? Odpowiedź, na tak postawione pytanie wcale nie jest prosta, ponieważ każdy z dostępnych obecnie na rynku materiałów wykończeniowych produktów ma oczywiście swoje zalety oraz wady. Opcji jest naprawdę wiele, co nie zmienia faktu, że bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów cieszą się nowoczesne tynki silikonowe. Z jakimi informacjami na ich temat warto się zatem zapoznać?

Co przemawia za zakupem tynku silikonowego?

Z pewnością warto zacząć od tego, że tynk silikonowy to propozycja przeznaczona przede wszystkim dla właścicieli domów zlokalizowanych nieopodal terenów zalesionych oraz naturalnych zbiorników wodnych. Dzięki temu, że produkt ma odczyn zasadowy zjawisko efekt porastania ścian zewnętrznych przez różnego rodzaju glony oraz mchy został zredukowany do absolutnego minimum. Nowoczesne tynki silikonowe mają także doskonałe właściwości hydrofobowe, co z praktycznego punktu widzenia oznacza, że woda opadowa spływa po powierzchni materiału – jednocześnie go czyszcząc. Tynki tego typu cenione są też za wysoką wytrzymałość na ewentualne uszkodzenia mechaniczne oraz za elastyczność. Czynniki te sprawiają, że tynki silikonowe mają bardzo uniwersalne zastosowanie i bez żadnych obaw mogą zostać zastosowane zarówno podczas wykańczania nowej elewacji, jak i przy remontowaniu już istniejącej. Co więcej – tynk silikonowy można barwić na wiele kolorów, dopasowując tym samym wygląd elewacji do własnych potrzeb.

Jakie są wady tynków silikonowych?

Z technicznego punktu widzenia tynki silikonowe pozbawione są wszelkich wad. To sprawdzone rozwiązanie, które przez szereg lat zdążyło już udowodnić swoją niebagatelną wartość użytkową. Klienci zainteresowani tą propozycją muszą jednak zdawać sobie sprawę z pewnej niedoskonałości. Należy liczyć się z tym, że wysokiej jakości tynk pochodzący od renomowanego producenta będzie o około 35% droższy od tynku silikatowego i o ponad 50% droższy od tynku mineralnego. Jednakże wyższe koszty zakupu można potraktować w kategoriach inwestycji, która na pewno się zwróci.

5/5 - (3 votes)

Dodaj komentarz