ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Jak zaoszczędzić na remoncie?

Jak zaoszczędzić na remoncie?

Książek edukacyjnych na temat marketingu, a właściwie na temat psychologii zakupów, jest wiele. Nie od dziś wiadomo, że pieczywo jest w marketach na samym końcu jako „produkt codzienny”, ponieważ aby je kupić, trzeba przejść i kupić inne produkty „bo coś nam się przypomni” itp. Tak samo jest w branży budowlanej.

Warto pojeździć, poszukać… poszperać w necie

Tak to prawda, nie wszystko co się nazywa okazją, musi nią być. Warto poszukać – szczególnie w dobie internetu – gdzie ceny są najmniejsze. Czy warto po kabinę prysznicową, szafkę, panel tańszy o 5 zł jechać przez całe miasto spalając paliwo w samochodzie. Można też kupić na aukcjach internetowych, gdzie jest dużo taniej, ale niestety jakość czasem idzie w parze z niską ceną. Warto też zwracać uwagę na okazję z gazetek i promocji, ponieważ często wystawiane są one bo bardzo niskiej cenie. I tu jest haczyk. Bo półkę kupimy w dobrej cenie, ale ile będzie kosztowało zawieszenie jej?

Jak zaoszczędzić na remoncie płacąc mniej?

Nie wiele osób na to patrzy, ale przy sprzedaży detalicznej są zawarte ceny zbiorcze np. za kilogram. I warto porównać ceny marketowe z cenami w innych sklepach tj. Stal-Mat. Czasami różnice w cenie sięgają kilkuset procent. Owszem, gdy potrzebujemy 2 sztuki nie odczujemy stratę 20 groszy, ale jak np. będziemy chcieli postawić ściankę działową i będziemy potrzebowali kilkaset wkrętów by przykręcić płyty kartonowo-gipsowe? Albo kilkadziesiąt kołków szybkiego montażu aby przytwierdzić profile do muru? Fakt, kamieni dekoracyjnych u nas nie kupicie, ale 20 kg worek kleju do powierzchni gipsowych kosztuje kilkanaście złotych, a nie kilkadziesiąt za gotową masę o połowę mniejszej wydajności, która jak czas pokazał – nie zawsze się sprawdza. Taka niestety jest polityka marketingowa w obecnych czasach. Kupimy dany sprzęt w dobrej cenie, ale żeby go uruchomić i żeby działał wydamy wielokrotnie więcej na „drobne” elementy montażu, podłączenia instalacji itp. Jeśli nie wiecie jak zaoszczędzić na remoncie, przyjdźcie do Stal-Mat i się przekonajcie sami. Oprócz niskich cen oferujemy także fachowe doradztwo, które czasami pozwoli Państwu zaoszczędzić jeszcze więcej lub znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie do Państwa potrzeb. Ale to w następnym artykule 🙂

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz