ul. Gajowa 31, 85-087 Bydgoszcz | Czynne w tygodniu 8:00-16:00 i w soboty 8:00-12:00

Jakie narzędzia ręczne i klucze warto posiadać w domu i garażu?

narzędzia-ręczne-i-klucze

Narzędzia i klucze w domu i garażu są cenione przez domowników i majsterkowiczów. Dzieje się tak, ponieważ narzędzia-ręczne-i-klucze I oceńmy, w które z nich powinniśmy się jeszcze zaopatrzyć!

Klucze

Dzięki nim udaje się odkręcić lub zakręcić poszczególne śruby. Warto posiadać je w różnych rozmiarach. Dzięki temu zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdą śrubą.

Wyróżniamy klucze:

  • płaskie
  • płasko-oczkowe
  • oczkowo-odgięte
  • klucze specjalne
  • klucze o ergonomicznych kształtach
  • klucze nastawne

W domu i garażu warto, aby nie zabrakło jednego większego zestawu kluczy nasadowych. Dobrze, aby w nim pojawiły się różne nasadki i pokrętła 1/2, 1/4, klucze nasadowe metryczne, calowe, typu E, nasadki o rozmiarach mniejszych(4mm, 4.5mm, 5mm, 5.5mm) i duże (ponad 24mm).

Bardzo często podstawowe zestawy kluczy nasadowych posiadają klucze metryczne w rozmiarze od 8-19 mm. Natomiast zawsze możemy później decydować się na zakupienie pozostałych kluczy nasadowych, tak aby móc posiadać je wszystkie. I kiedy zajdzie potrzeba ich użycia, to wtedy nie będziemy musieli wybierać się specjalnie do sklepu, lecz wszystko będziemy mieć na miejscu. A biorąc pod uwagę walizkę z kluczami nasadowymi, warto zdecydować się na tą bardziej wytrzymałą czyli najlepiej metalową.

Oczywiście także klucze płaskie i pozostałe powinniśmy sobie gromadzić, aby móc z nich korzystać. Zdarza się, że w pewnych miejscach w aucie znacznie łatwiej jest użyć zwykłych kluczy płaskich, niż kluczy nasadowych. Dlatego warto je posiadać. Podobnie nie powinno nam zabraknąć przeróżnych imbusów.

Wkrętarki / Wkrętarko-Wiertarki

Wkręcanie różnorodnych wkrętów, wiercenie, skręcanie mebli. W tym wszystkim są w stanie pomóc nam przydatne i uniwersalne wkrętarki. Najlepiej, jeśli do tego posiadamy wkrętarko-wiertarkę udarową. Podczas wyszukiwania takiego urządzenia warto przyjrzeć się jej jakości wykonania, marce producenta i poszczególnym parametrom. Dzięki temu łatwiej będzie nam zaopatrzyć się w sprzęt, który posłuży nam na wiele lat użytkowania.

Co jeszcze: Jeśli jesteśmy prawdziwymi majsterkowiczami i uwielbiamy smartfony, tablety czy laptopy, to także i ten sprzęt należy czasami naprawić bądź po prostu oczyścić od wewnątrz. Idealnie nadają się do tego śrubokręty precyzyjne.

Podstawowy zestaw narzędzi majsterkowicza / złotej rączki

Do zestawu podstawowego majsterkowicza, złotej rączki, zaliczymy jeszcze takie narzędzia ręczne, jak: młotek, uniwersalne wkrętaki, kombinerki, piła, nożyk łamany, poziomica, miara, latarka, pistolet do klejenia na gorąco i wkłady klejowe, klej błyskawiczny, taśma klejąca, WD-40 i wiele innych.

A gdy planujemy remont, to musimy przejrzeć podstawowe narzędzia remontowo-budowlane, do których zaliczyć można: wałki, pędzle, miara, taśmy, worki, folie i wiele innych.

Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb danej rodziny, domu, garażu, posiadanych pojazdów i urządzeń. I liczą się także nasze zainteresowania do prac ręcznych, fizycznych i wszelkich remontów. Oczywiście nad tymi kwestiami zawsze możemy popracować. Nikt przecież nie od tak stał się złotą rączką. Wszystkiego można się powoli nauczyć!

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz